KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13978362

nr 1397 8362

Verner Savosnick

(1917-1972), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1947. Olja på duk, ca 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm

Verner Savosnick, svensk bildkonstnär född 1917 i Saltsjöbaden, död 1972.

Utrop:

500 kr

måndag 17 maj 2021
kl 20:19:18

Verner Savosnick

Läs mer om Verner Savosnick